Бившият наставник на Валенсия Рафаел Бенитес заяви, че испанският тим ще трябва да атакува срещу Челси, въпреки респекта към английския клуб.

Двата тима се изправят един срещу друг на испанска земя тази вечер от 21.45 часа българско време в мач от втория кръг на Шампионската лига.

"Валенсия ще изпита респект към Челси заради класата на англичаните. Но "прилепите" ще играят атакуващо", прогнозира Бенитес, който посети своя бивш отбор по време на дербито срещу Барселона миналата седмица, завършило 2:2 на стадион "Местая".

"Точно така трябва да играе Валенсия, в отбора има много млади играчи. Валенсия може да изненада всеки, отборът може да играе в система 4-2-3-1, или пък 4-3-3, а също така дори с трима защитници", продължи испанецът.

"Но каквато и система да избере треньора на Валенсия, тимът му трябва да атакува, това е стилът на Валенсия. Достигане до фазата на елиминациите е много важна цел за клуба. Колкото по-напред се класира клубът в турнира, толкова повече пари ще спечели", подчерта Бенитес.

В момента Валенсия има дългове от 340 милиона паунда, което е значително по-малко от показателя през миналата година.