Испанските баскетболни национали Пау и Марк Гасол ще поддържат форма с родния си тим Барселона, докато трае локаутът в НБА.
Засега все още не е сигурно дали сезонът ще започне, като усилените преговори относно новия колективен трудов договор на този етап не дават резултат.
Поради липсата на споразумение бяха отменени част от предсезонните мачове и подготвителните лагери бяха забавени. Част от играчите вече подписаха с чужди отбори, докато други все още се колебаят какво да предприемат.
Братята Гасол явно са решили да изчакат развитието на ситуацията преди да обявят какво ще правят, ако сезонът се провали.
„За мен е чест, че се връщам у дома и че ще мога да тренирам с най-добрия отбор в Европа” написа в Туитър Марк, който в последните години се справя отлично в Мемфис Гризлис.
Той ще се включи в заниманието на каталунците още днес, докато брат му Пау, който носи екипа на ЛА Лейкърс, ще се присъедини към състава в четвъртък. Новината бе потвърдена и от испанския клуб, който със сигурност смята, че присъствието на двамата дори по време на заниманията ще направи останалите баскетболисти още по-добри.