Новакът в английската Висша лига Суонзи иска да привлече в редиците си под наем до края на сезона младата надежда на лондонския Челси Джош Макекран, твърди таблоидът "Мирър".

Мениджърът на базирания в Уелс тим Брендън Роджърс изключително много харесва талантливия футболист и има желание да го вземе в състава си.

Това едва ли ще бъде проблем, стига двата отбора да се разберат и халфът да изрази желание да премине в състава на Суонзи.

Наставникът на лондончани Андре Вияш-Бояш обяви преди време, че е готов да позволи на младия полузащитник да заиграе под наем в друг клуб.

Португалският специалист не разчита на таланта и очевидно е склонен да го преотстъпи на друг отбор, само и само Макекран да играе редовно.

Очаква се през зимния трансферен прозорец от Суонзи да направят всичко възможно да привлекат халфа на Челси под наем до края на сезона.

Джош Макекран е смятан за един от най-големите таланти на Острова, но крехката му възраст засега му пречи да се наложи в Челси.

Тепърва предстои да се види, дали може да се стигне до сделка между двата тима и Макекран да премине в състава на Брендън Роджърс.