Пилотът на Мерцедес Нико Розберг, който все още чака своята първа победа във Формула 1, заяви, че не завижда на своя сънародник Себастиян Фетел за двете поредни световни титли.
Синът на финландеца Кеке Розберг даде интервю за вестник "Кьолнер Експрес", където сподели, че и неговото време ще дойде.
"Не, изобщо не завиждам на Фетел, дори и малко. Завистта ми е чужда. Аз съм доволен, защото и моето време ще дойде, в това съм напълно сигурен", каза Нико Розберг.
"Това, което Фетел показва е просто сензационно. Не е случаен фактът, че той е двукратен световен шампион, това се дължи на неговия талант", допълва блондинът.
"Разбира се, че между мен и Михаел Шумахер има сперничество, всеки иска да изпревари другия. Но отношението ми към него е нормално и напълно неутрално, заедно водим отбора напред."
"Сега мотото ми е "газ до дупка". За мен е страхотен шанс, че мога да пилотирам болида на Мерцедес и затова преподписах с тима", завърши Розберг, който със сигурност остава в отбора и след 2013 година.