България загуби от Австрия с 1:2 победи в последния мач от група А на първа евро-африканска зона на неофициалното световно отборно първенство по тенис за жени – Фед къп.
В първия двубой за деня Елица Костова не успя да се противопостави на Патриция Майр-Ахлайтнер и след малко повече от час игра отстъпи с 0:2 сета, в отделните части 3/6, 3/6.
Веднага след това обаче най-добрата ни тенисистка в момента Цвети Пиронкова възстанови статуквото след престижна победа над първата ракета на австрийките – Тамира Пашек с 6/3, 1/6, 6/1.
Цвети започна отлично двубоя и доминираше в първия сет, но във втората част допусна спад в представянето си, който позволи на Пашек да заличи изоставането си. Все пак в решителния трети сет българката показа здрав дух и след категоричното 6/1 сложи точка на спора.
Така съдбата на първото място в нашата група трябваше да се реши в сблъсъка на двойки, в който капитанът на българския отбор Дора Рангелова заложи на тандема Пиронкова-Евтимова.
За съжаление това решение не доведе до желания резултат и след тежко поражение от Майр-Алайтнер/Мойсбюргер – 1/6, 2/6 нашите останаха втори в крайното подреждане и изпуснаха шансовете си да се борят за влизане във втора световна група.
Резултати:
| Група В | |
| Швеция | 2 |
| Унгария | 1 |
| Босна и Херцеговина | 3 |
| Гърция | 0 |
| Група С | |
| Великобритания | 2 |
| Холандия | 1 |
| Португалия | 2 |
| Израел | 1 |

Симидчиев: Всяко изкривяване на конкуренцията винаги води до увеличаване на цените
"Локо" (Пловдив) поиска смяна на съдията за финала за Купата с ЦСКА
Задава се драма и скандали: Опитва ли "Прогресивна България" да ограничи опозицията?
Посланикът на САЩ: Трафикът на хора остава един ужасен бич на нашия свят
Анчелоти все пак върна Неймар в националния
В Турция планират маршрути за джогинг на Макрон по време на срещата на НАТО
Историческа марка се завръща с премиум SUV
Тайните екстри в стъргалката за лед на Skoda
Новият Nissan Micra: Не точно японски, но най-добрият досега
Робот с изкуствен интелект оставя гумаджиите без работа
Бачковският манастир отново става арена на кикбокса
Шампион отправи тежки критики към Усик
КУДО и гладиаторите
Атопичен дерматит - как да го контролираме?
Защо губим обоняние и кога трябва да се притесняваме?
Замърсеният въздух прави поленът по-агресивен при алергичните към него
Агонисти, антагонисти и обратни агонисти – трите типа взаимодействие между лекарство и рецептор
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар