Нападателят на Ювентус Алесандро Дел Пиеро заяви, че е горд от достигането на финала в турнира за купата на Италия, след като снощи "бианконерите" елиминираха големия си съперник за титлата тази година Милан.

Двата отбора завършиха 2:2 след продължения и победата за торинци с 2:1 като гости в първия мач ги изстреля в мача за трофея.

Именно Алесандро Дел Пиеро откри резултата срещу "росонерите" снощи, като това бе един от последните голове за ветерана с фланелката на любимия му клуб. В същото време Юве е на първи финал в турнира от 2004 година насам.

"Този резултат снощи значи толкова много за нас. Аз съм наистина много горд, че достигнахме до финала", каза развълнуваният 37-годишен идол на тифозите на клуба.

"Беше много хубаво и предполагм всички сте видяли радостта ми, след като вкарах гола", продължи живата легенда на тима, цитиран от Goal.com.

"Сега ще се борим на два фронта за победата и ще се опитаме да дадем отпор на Милан до края на сезона", завърши Алесандро Дел Пиеро, който напуска "старата госпожа" през лятото.