Нападателят на Борусия Дортмунд Лукас Бариос ще премине в китайския отбор Гуанджоу. Там той ще получава луди пари, но няма да играе голям футбол.

Според германския вестник Билд той вече е подписал договор за четири години. И ще получава 6,7 милиона евро на сезон.

Бариос има договор до 2015 година. В момента е резерва, но можеше пак да се бори за титулярно място и да играе в Шампионската лига.

Вместо това ще рита в Китай. Там вкарването на голове вероятно е по-лесно. В 80 мача за Борусия Дортмунд той вкара 36 гола.

Гуанджоу е собственост на милиардера от бизнес с недвижими имоти Ксу Джияин. Той обяви наскоро, че смята да инвестира 75 милиона евро в отбора си.

Цената на Бариос е около 12 милиона евро, с пет милиона по-малко отколкото през лятото. Той има и твърде голяма заплата и от клуба не искат да я пръскат за нищо.

Бариос вкара 18 гола през миналия шампионски сезон, после се контузи и оттогава е на пейката.