Ювентус – Лацио, двубой от 32-рия кръг на италианската Серия А. Стадион "Ювентус Стейдиъм", 21:45 часа българско време.

Битката за Скудетото вече навлиза в решителната си фаза и  днес ще се играе един от най-интересните сблъсъци, свързани с нея. Ювентус посреща Лацио и ще търси задължителна победа, за да си върне лидерската позиция във временното класиране. "Бианкочелестите" обаче няма да се дадат лесно. Те ще се опитат да вземат точка или три в Торино, за да се утвърдят на третото място в таблицата. ЮВЕНТУС Групата за мача: Буфон, Сторари, Манингер, Киелини, Бардзали, Бонучи, Лихтщайнер, Касерес, Де Челие, Падоин, Мароне, Маркизио, Пирло, Видал, Пепе, Джакерини, Естигарибиа, Дел Пиеро, Вучинич, Матри, Куалярела, Бориело

Контузени: Няма Наказани: Няма

Вероятен състав: Буфон, Бардзали, Бонучи, Лихтщайнер, Киелини, Пирло, Маркизио, Видал, Пепе, Вучинич, Куалярела

ЛАЦИО

Групата за мача: Маркети, Бизари, Берарди, Биава, Диаките, Гаридо, Дзаури, Скалони, Броки, Сана, А. Гонсалес, Кандрева, Ледесма, Матусалем, Маури, Паскето, Ернанеш, Козак, Роки, Алфаро

Контузени: Клозе, Лулич, Андре Диаш, Станкевичус, Конко, Раду

Наказани: Няма

Вероятен състав: Маркети, Диаките, Биава, Сана, Гонсалес, Скалони, Броки, Ледесма, Матусалем, Маури, Роки

Прогноза на Gol.bg:

Мениджърът на Ювентус Антонио Конте няма сериозни проблеми с контузени и наказани играчи. Вестник "Гадзета дело Спорт" съобщава, че Леонардо Бонучи и Клаудио Маркизио са под въпрос, но най-вероятно и двамата ще бъдат титуляри тази вечер.

Треньорът на Лацио Еди Рея трябва да се справя със съвсем друга ситуация. Седем основни играчи на "орлите" са с травми, като най-големите неприятности са в защитата на гостите.

В отсъствието на Андре Диаш, Мариус Станкевичус, Абдулай Конко и Щефан Раду се предполага, че наставникът на "бианкочелестите" ще върне халфа Лорик Сана в отбраната, където албанецът ще играе заедно с Модибо Диаките и Джузепе Биава.

Освен това поради контузии от състава на Рея отпадат още Сенад Лулич и Мирослав Клозе. В отбора обаче е Стефано Маури, който в миналия кръг отбеляза невероятен гол със задна ножица.

Именно Маури вкара и победното попадение за "орлите" в дербито с Рома, така че той и Томазо Роки ще бъдат основната заплаха за мрежата на домакините. Двамата ще пробват да отмъстят на торинците за поражението с 0:1 от първия полусезон.

Като се има предвид какъв е залогът в днешния мач, едва ли ще успеят. Ювентус няма право на грешка в борбата за титлата. С подкрепата на верните си фенове "Старата госпожа" най-вероятно ще вземе победата.    Резултат: Ювентус – Лацио 2:0