Италианският вицешампион Интер поздрави Рой Ходжсън, който днес официално беше избран за селекционер на английския национален отбор.

Опитният мениджър беше наставник на "нерадзурите" през сезон 1995/1996 и сезон 1996/1997, като изведе тима до финал за Купата на УЕФА, загубен от Шалке 04. Двата състава си размениха по една победа с по 1:0, но след изпълнение на дузпи "кралскосините" взеха трофея.

"Президентът Масимо Морати и всички в Интер се зарадвахме много, когато разбрахме, че Рой Ходжсън е новият селекционер на Англия. За всеки един английски треньор назначаването на такъв пост е огромна чест, но в случая на Ходжсън то е и награда за един достоен човек, когото считаме за истински приятел на Интер", гласи изявлението на официалната интернет страница на италианските вицешампиони.

Мнозина още си спомнят, че след загубения финал за Купата на УЕФА привържениците на "нерадзурите" замеряха английския треньор с монети и запалки. Това беше една от причините Ходжсън да напусне Милано, където се завърна няколко години по-късно за още един кратък престой начело на Интер.