Световният номер две Роджър Федерер, който вчера вдигна трофея от супер турнира от сериита “Мастърс” в Мадрид, коментира финалния мач срещу Томаш Бердих. В оспорват трисетов сблъсък швейцарецът надигра чеха с 3/6, 7/5, 7/5.
“Това беше много труден мач, в който аз непрекъснато отстъпвах в резултата. Когато най-накрая успях да направя пробив в третия сет, Томаш веднага успя да си върне подаването. И всичко отново стана трудно.
“Винаги се изпълваш със страхотни чувства, когато побеждаваш със 7/5 в решаващата част. Публиката беше превъзходна. И аз съм много доволен.” – не скрива задоволството си Маестрото от Базел.
“Чудесно е, че след известно прекъсване аз бързо се върнах към играта и успях да спечеля турнир. Това е перфектният сценарий за мен. Тук първият ми мач беше най-труден (срещу Милош Баонич бел.авт.) и в даден момент дори не мислех за втория кръг.”
“Дойдох в Мадрид реалистично настроен, но се представих по-добре от предварителните ми очаквания и увереността във възможностите ми и самочувствието ми се върнаха. Чувството е страхотно.”
“Няма как да не отбележа, че турнирът беше изключително труден. Покритието също, но нищо друго не ми оставаше освен да се постарая да се раздам на 100 процента и да вложа максимума от силите си.”
“Станахме свидетели и на хубав, и на не толкова качествен тенис, но това е така на всички турнири и като се вземат в предвид обстоятелствата бих казал, че нивото на надпреварата беше много голямо.” – изчетка организаторите световният номер две.
Загубилият финала Томаш Бердих отдаде заслуженото на победителя, но оцени високо и своето представяне. “Мога да кажа, че това беше много равностоен сблъсък. Понякога в такива двубои разликата между победата и загубата е нищожна и днес случаят беше такъв.”
“Направих една отлична седмица с изключение на един единствен ден. В момента наистина съм много разочарован за това как приключих турнира. Сигурно след няколко часа ще успея да оценя случилото се по друг начин.”
“Наистина играх отлично през тези дни, преодолях силни противници и успях да стигна до финал, така че от една страна съм огорчен, че не успях да надиграя Роджър, но от друга да изгубя именно от него – това си е постижение.”
“Той отново показа, че е велик шампион, който при тези обстоятелства успя да спечели титлата.” – отдаде заслуженото на своя опонент Бердих, който все още търси втората си титла от Мастърс турнири.

Арестуваха шофьор и 20 незаконни мигранти при акция край Ропотамо
14-годишно момче се удави в река Темза
Мирчев, ДБ: С ГЕРБ няма да имаме общ кандидат за президент
Изкуството на Франсиско Гоя по стените на Националната галерия (СНИМКИ)
Мечка е забелязана в опасна близост до якорудските села Черна Места и Конарско
Първан Симеонов: Йотова може да прелегитимира властта, Гюров се бави
Балканите оживяват в Банско по време на музикален фестивал
D2 и Део отново заедно в новия сингъл "Свобода" (ВИДЕО)
Американци превърнаха BMW M4 Competition в... пикап
Полицаи се маскират като растения, за да ловят шофьори-нарушители
A2 e-tron ще бъде най-ефективното Audi в историята
Новото Pajero залага на някои трикове в битката с Land Cruiser
UFC отчете ръст въпреки загубата от 30 милиона долара за събитието в Белия дом
Ислам Махачев: Турки Алшейх ми предложи боксов мач
Ислам Махачев: Сега, честно казано, се чувствам много по-комфортно
Андрей Димитров: Българската борба се нуждае от обединение
Кърменето дава това, което никое друго хранене не може
Как да се предпазим от опасните последици на жегата?
Как гонореята води до стеснение на уретрата при мъжете?
Предлагат електронна здравна карта да замени хартиените книжки от 2028 г.
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар