Миналия петък Болт победи в Острава, Чехия, но го направи с много слабия за собствените си стандарти резултат от 10.04 секунди. Това бе първият път, в който Болт бяга 100 метра над 10 секунди от 2009 година насам.
Самият Болт обаче не е разтревожен особено от този резултат и веднага обясни причините за него.
"Краката ми не се чувстваха изпълнени с енергия. Вероятно поради липса на достатъчно сън и недостатъчно храна", обясни Болт на пресконференция днес.
Това бе първото състезание на Болт през сезона в Европа. Сега в четвъртък му предстои да бяга отново - в Диамантената Лига в Рим.
"Откакто съм тук опитвам да спя повече и да се храня по-добре. Така че всичко върви по план".
"Не всеки път, когато тичаш, имаш добро състезание. Трябва да оставиш това зад гърба си и да продължиш напред. Не се притеснявам".
"Вдигнал съм летвата високо и знам, че хората очакват от мен да тичам бързо. Не мога да гледам на това като на напрежение".


"Левски" вече има нов собственик
Земетресение с магнитуд 4,9 удари Додеканезките острови в Гърция
Завършените проекти на Проинстал ООД - складови и търговски решения
Юли 2026 носи силна трансформация за 3 зодии
Земетресение с магнитуд 4,9 е регистрирано в Егейско море
Горещите вълни прекъсват тока в Европа: Кои държави са най-застрашени?
Кремъл: Само ядрените оръжия в момента ни защитават от световна война
Акционери в Nissan искат Карлос Гон обратно начело
Защо редовите 6-цилиндрови двигатели не стават за масови модели
Dacia Sandero отново е най-продаваният модел в Европа
Напук на екологията - европейски държави вдигат максималната скорост
Голям шампион: Не отписвайте Конър Макгрегър срещу Холоуей
Хейни загатна за мегасблъсък с Жервонта Дейвис
Бен Уитъкър срещу Ричард Ривера за сребърната титла на WBC
Появи се видео от ареста на Дъстин Порие на летището в Атланта
Какво да ядем при подуване на корема?
10 ползи от разтягането всеки ден
Какво са автоимунните заболявания?
Рани от залежаване в напреднала възраст – защо обездвижването уврежда кожата?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар