30-годишната Серена Уилямс даде своята гледна точка за сензационното си отпадане на старта на тазгодишното издание на Откритото първенство на Франция по тенис – Ролан Гарос.

Припомняме ви, че късно снощи, в среща от първия кръг на надпреварата, сочената за абсолютна фаворитка американка допусна драматичен обрат и в крайна отстъпи пред представителката на домакините Вържини Разано с 1:2 сета, като в тайбрека на втората част бе само на две точки от победата.

“По принцип винаги изпитвам известно напрежение, когато съм на корта, но този път то ми дойде малко в повече”, сподели Серена, която видимо бе разстроена от това развитие на нещата.

“Все пак мисля, че това е нещо разбираемо. Просто ударите ми не намираха очертанията на корта и закономерно отстъпих. Сега трагедии няма да правя.”

“Последните шест месеца преживях доста и мисля, че доказах на всички, че мога да се справя с всяка една ситуация. Така ще бъде и сега. Животът продължава, нали? Естествено, че съм разстроена, но мисля, че можеше да бъде и по-лошо”, завърши коментара си американката.

Напълно логично на другия полюс пък бяха емоциите на победителката Вържини Разано, която точно преди година преживя огромна трагедия, след като нейният треньор почина.

“Това без съмнение е най-значимата победа в моята кариера”, развълнувано сподели французойката.

“Не престанах да вярвам в собствените си възможности и да търся победата, дори когато изоставах с 1:5 в тайбрека на втория сет. Знаех, че мога да се върна в мача и го направих.”

“В такива моменти не е нужно да мислиш за нищо друго, освен за това как да заличиш изоставането си и във всяко едно разиграване да показваш най-доброто на което си способна.”

“Ако Серена играеше с пълния си потенциал и бе спечелила мача щях да си кажа: е, направи каквото можа, но тя просто бе по-добра. Това обаче не се случи и аз съм безкрайно доволна от представянето си.”

“Сега съм щастлива. Записах великолепна победа, защото бях подготвена максимално добре за този двубой. Бях гледала мачовете на Серена в Рим, гледах няколко и в интернет, знаех какво да очаквам и как да противодействам”, разкри тайната на успеха си Разано.