След впечатляващото представяне в плейофите в своята конференция, тази нощ Кралете започнаха с победа и във финала на НХЛ, надвивайки Ню Джърси като гости с 2:1 след продължение.
Мач №2 от серията отново ще бъде в залата на Дяволите, които обаче едва ли са особено обнадеждени от този факт, защото Кингс спечелиха и 9-те си гостувания до този момент в елиминациите, които е наистина забележително.
“Винаги е хубаво да започнеш серия по подобен начин. Сега вече напрежението е върху съперника” коментира капитанът на победителите Дъстин Браун.
В мача нямаше много удари, като домакините стреляха само 17 пъти. Колин Фрейзър даде аванс на тима от Ел Ей с попадение в средата на първата третина, но в края на втората Антон Волченков изравни.
В третата не се стигна до попадения и мачът стигна до продължение, в което в герой се превърна Анже Копитар.
Словенецът вкара впечатляващ гол 8:13 минути след началото на допълнителното време и донесе успеха. Той бе изведен от Джъстин Уилямс сам срещу вратаря, след което залъга, че ще стреля от бекхенд, вместо това прибра шайбата и реализира покрай безпомощния Мартин Бродюр. “Винаги е трудна да приемеш загубите на този етап от сезона. Все пак остават още 6 срещи, така че нищо не е загубено. Те трябва да спечелят още 3, а ние 4” философски заключи Бродюр, който спаси 23 изстрела към вратата си, срещу 16 на колегата му Джонатан Куик.