Шесткратният победител в турнира Ролан Гарос Рафаел Надал остана доволен от своята игра във вчерашния си полуфинал от надпреварата, в който той без проблеми надигра с 3:0 сета сънародника си Давид Ферер, в отделните части 6/2, 6/2, 6/1.
“Без съмнение това е един от най-добрите ми мачове на този корт. При ветровито време играх качествен и стабилен тенис. По мое мнение на практика вършех всичко правилно – добре сервирах, разнообразявах играта си от основната линия. С бекхенда си играх по-добре, отколкото в предишните срещи.”
“Съчувствам на Ферер. Той е истински боец и заслужи мястото си във финалната четворка. С всяка изминала седмица той става все по-силен. Тази победа е изключително важна за мен, защото тя ми показа, че мога уверено да победя един от най-добрите тенисисти в света в лицето на Давид.”
“Изиграх много добър мач в противен случай никога не бих надиграл Ферер. Това е спортът. Понякога се чувстваш отлично и изглежда, че нещата се нареждат в твоя полза. Понякога се случва обратното.”
“Що се отнася до мен аз играя добре още от началото на сезона. Турнирите на клей пък бяха просто идеални. Ще видим какво ще се случи на финала. Мачът при всички случаи ще бъде труден и там няма да има значение кой от двама ни какъв сезон е провел до момента.”
“Не вярвам в съвършенството и не искам да разсъждавам в такива категории, когато говорим за моята игра. Винаги може да се играе по-добре и има над какво да се работи. Направих един страхотен мач, въпреки че не бих го нарекъл идеален.”
“Опитът ми показва, че мога да изгубя и да покажа фантастичен тенис, както мога и да победя с посредствена игра. През миналата година станах шампион в Париж, но така и не ме напусна мисълта, че не играх по най-добрия начин. Сега съм доволен от своя тенис.”
“Много се радвам, че достигнах до финала. Не съм се замислял за това, че достигнах до тук без изгубен сет, а мисля само напред. Цял живот съм работил заради моменти като този. Щастлив съм.” – казва Надал.
Дафид Ферер също остана доволен, въпреки загубата си от настоящия носител на трофея. “Старах се да покажа най-доброто на което съм способен, но какво да кажа като съперникът ми играе много по-добре от мен. Рафа през цялото време бе на изключително високо ниво и аз не успях да получа дори един шанс да го притисна. Той е най-добрият играч на клей в историята и днес за пореден път го доказа.”
“Доволен съм от представянето си на турнира. Достигнах до полуфинал на турнир от “Големия шлем”, заради което съм щастлив.” – споделя Ферер.

16-годишно момиче скочи от висок етаж на блок в Пловдив
Ванеса Филипова за мисията "доброволец": Трябва да си апатичен и отдаден
След 18 години без вода - Атанас Зафиров откри новия водопровод в Едрево
Десетки загинали при атака с дронове върху детска градина и болница в Судан
Наталия Киселова: Улицата не може да замени парламентарната трибуна
Сръбският премиер: Няма да има недостиг, енергийната ситуация в Сърбия е под контрол
Тревожен сигнал: хранителната сигурност в България не е обезпечена
Трафикът на кокаин в Европа се увеличава
Кои китайски марки ще изчезнат от Eвропа?
Kia показа дизайна на бъдещето си
Toyota се завръща във Ф1
BMW превъртя играта: Тествахме новото iX3
Пьотр Ян и Джошуа Ван спечелиха титлите на драматичното UFC 323 в Лас Вегас
Битка с Усик? Експерт се притеснява за здравето на Уайлдър
Знамето на Световната таекуондо федерация бе предадено на България (ВИДЕО)
Fudōshin — Непоклатимият ум
Хранителен режим при Хашимото
Стартират нови национални програми за скрининг на колоректален и цервикален рак
Защо корейското кимчи е полезно за имунната система?
Инфекция с Campylobacter при деца – как да я разпознаем?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар