Тотнъм ще привлече в редиците си бранителя на Аякс Ян Вертонген, въпреки че в момента отборът няма мениджър, твърди "Мирър".

Очаква се централният защитник на амстердамци да акостира в Лондон днес, за да договори последните детайли около контракта си и евентуално да премине медицински прегледи преди да финализира дългоочаквания си трансфер на "Уайт Харт Лейн".

В касата на Аякс пък ще влязат 7 милиона паунда от неговата продажба.

От Тотнъм са уверени, че вече са успели да се справят с конкуренцията на Арсенал, Нюкасъл и Манчестър Юнайтед за подписа на талантливия бранител.

Белгиецът в момента е много изгодна сделка, тъй като има само една година до края на договора си с Аякс и поради тази причина цената му е доста приемлива.

Междувременно "Шпорите" усилено продължават да си търсят нов наставник, след като Хари Реднап бе уволнен.

Вариантите за такъв са няколко и са ясни - Андре Вилаш-Боаш, Лоран Блан, Дейвид Мойс и Роберто Мартинес.

Тепърва предстои да се види кой ще спечели битката за подса.