Според английското издание каталунският тим иска да привлече френския национал в състава си и готви оферта в размер на 8 милиона паунда за него.
Първоначално от Барса са се чудили кой да вземат - Кабай или съотборника му във френския национален тим Ян Мвила, допълва се още във вестника.
Все пак обаче се твърди, че от Барса са се спряли на Кабай.
Мениджърът на Нюкасъл Алън Пардю при никакви остоятелства няма да склони да се раздели с Йоан Кабай.
Последният демонстрира изключителна класа през миналия сезон и има основна заслуга за огромния възход на Нюкасъл Юнайтед.
Кабай премина в редиците на "Свраките" през миналото лято, когато Нюкасъл плати скромните 4,3 милиона паунда на Лил за него.
Халфът пък подписа дългосрочен договор за 5 години с английския тим и се очертава да бъде важна част от неговото бъдеще, ако не напусне в посока Барса.