Това съобщи лекарят на българската олимпийска делегация д-р Стефан Стругаров, който днес отпътува за Лондон. Той добави, че всички олимпийци вече са преминали през допинг контрол.
"Всички състезатели преминаха допинг контрол. Дори сутринта в Тетевен, където са националите по класическа борба провериха Елис Гури (категория до 96 кг). От Световната антидопингова агенцията (УАДА) му взеха проби кръв и урина", каза Стругаров.
Той каза още, че медицинския екип е готов и сме "подготвени за всякакви случай". "Дано да не се случват лоши неща. Всички са здрави. Единствено не знам с Ваня Стамболова какво е положението".
"С Йордан Йовчев се видяхме преди да замине, боли го ръката, но той е мъжко момче", коментира лекарят на българския тим. Стругаров днес замина за Лондон с три кашона медикаменти.
"Медикаментите са с мен - три кашона. Всичко се описва като бройки, опаковки, след което този списък се изпраща в МОК за одобрение".
"Олимпиада без игли" е мотото на Игрите. Сега за всяка инжекция ще се попълва формуляр, но ние сме готови. Все пак това за мен е четвърта олимпиада", каза Стругаров на летището.


Късна емисия
Рецепта за пилешко месо с чесън, спанак и сос с кисело мляко
Свинаров спокоен: Няма риск за авиобаза “Безмер”
Кола се обърна по таван в София ВИДЕО
10 грешки при дизайна и декорацията на малката тераса
Шофьор се опита да влезе в нарисуван тунел
Електрическият Cayenne поддържа темпото на най-големия самолет на света
Всички коли на Tesla получават Starlink
Русия започна да внася бензин... от Индия
Предаването Boec.bg по Bulgaria ON AIR от 1 август – с ново лице и още повече истории от света на бойните спортове
Бен Аскрен: Не знаех дали тялото ми ще издържи шест минути
Нови тежки обвинения срещу братята Тейт: Разсекретени документи разкриват твърдения за изнасилвания и насилие
Канело обяви датата на пенсионирането си
Растителна храна, риба и достатъчно метионин е диетата на дълголетието
Нарушена комуникация в червата може да стои зад хроничния запек
Психология за родители: Първата година – основи на доверието и сигурността
490 000 българи с диабет срещат трудности в лечението
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар