Родената в Плевен атлетка, която се сгоди за състезателя ни на гюле Георги Иванов, постигна резултат 13,33 метра и изпревари единствено Анастасия Пера от Гърция, която обаче записа почти любителски скок от едва 11,93 метра.
Състезателки от Румъния и Беларус пък бяха дисквалифицирани, след като направиха три неуспешни опита.
Андриана Бънова направи фаулстарт в първия си опит, във втория даде 12,88 метра, а в третия скочи 13,33 метра.
Постижението й обаче беше безкрайно далеч от 12-ата и последна, спечелила място за финала - Мария Сестак от Словения, която записа 14,11 метра.
Едва четири състезателки се класираха за разпределението на медалите на 5-и август с покрита квалификационна норма, а още осем бяха добавени по резултат.
Първа в днешната квалификация се нареди Олга Пипакова от Казахстан с 14,79 метра.


Пожарът край бившия завод "Химик" в Асеновград е овладян
От ГЕРБ опровергаха Пулев за казуса с "Райнметал"
Гюров пита Радев: На какво държим в Иран - на терористите, на режима, който смазва гражданите си
Зеленски: Путин подготвя допълнителна мобилизация в Русия и разширяване на войната
Задържаха рецидивист с екстази, амфетамин и кокаин в София
Асен Василев с нова вратовръзка на пера: Не сте си написали домашното
Христиан Господинов: Трудът рано или късно се отплаща
Шофьор се опита да влезе в нарисуван тунел
Електрическият Cayenne поддържа темпото на най-големия самолет на света
Всички коли на Tesla получават Starlink
Русия започна да внася бензин... от Индия
Предаването Boec.bg по Bulgaria ON AIR от 1 август – с ново лице и още повече истории от света на бойните спортове
Бен Аскрен: Не знаех дали тялото ми ще издържи шест минути
Нови тежки обвинения срещу братята Тейт: Разсекретени документи разкриват твърдения за изнасилвания и насилие
Канело обяви датата на пенсионирането си
Нарушена комуникация в червата може да стои зад хроничния запек
Психология за родители: Първата година – основи на доверието и сигурността
490 000 българи с диабет срещат трудности в лечението
Нови възможности за обучение по клинична психология в УМБАЛ „Лозенец“
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар