Двата тима се изправиха един срещу друг на "Олд Трафорд", а "Селесао" не даде шанс на противника си да му се противопостави и сравнително лесно стигна до категоричния успех.
В титулярния състав на бразилците личаха имената на Рафаел, Марсело, Тиаго Силва, Сандро, Оскар, Неймар и Дамиао.
Попаденията за Бразилия бяха дело на Ромуло в 38-ата минута и Дамиао в 57-ата и 64-ата минути.
На финала на олимпийския турнир по футбол бразилците ще се изправят срещу отбора на Мексико, като един от двата тима ще бъде новият олимпийски шампион.
По-рано през деня мексиканците стигнаха до успех с 3:1 над Япония и стигнаха до историческия за тях финал.
Корейците бяха доста активни в началото на срещата и стигнаха до две положения, които обаче не успяха да реализират.
Постепенно обаче Бразилия пое инициативата и в 38-ата минута Ромуло успя да реализира първото попадение в мача с хубав удар от диагонала, при който вратарят на корейците можеше да се намеси доста по-добре.
До края на полувремето не се стигна до повече попадения и резултатът се запази, но втората част започна отлично за бразилците.
В 57-ата минута Неймар центрира ниско в наказателното поле, след което бранител на корейците се опита да избие, но без успех. До топката се докопа Дамиао който с плътен удар по земя от 15 метра реализира за 2:0.
Само няколко минути по-късно Дамиао вкара второто си попадение в мача и на практика оформи крайния резутлат 3:0. Той реализира в 64-ата минута. В ситуацията отправи удар от няколко метра, който бе доста неочакван, и вкара. До края на самата среща не се стигна до нови голове и резултатът се запази.
ЮЖНА КОРЕЯ - БРАЗИЛИЯ 0:3
0:1 Ромуло 38'
0:2 Дамиао 57'
0:3 Дамиао 64'
Съставът на Бразилия: Габриел, Рафаел, Силва, Жуан (83 - Алвеш), Марсело, Алекс Сандро, Сандро, Ромуло, Оскар, Дамиао (78 - Пато), Неймар


Българските паспорти са по-силни от тези на Великобритания и САЩ
Появиха се кадри от ареста на Асен, похитителят на Наталия ВИДЕО
Всички коли на Tesla получават Starlink
Русия започна да внася бензин... от Индия
Защо не трябва да доливате гориво след автоматичното изключване на колонката
Това е първата Huayra Roadster с три педала
Предаването Boec.bg по Bulgaria ON AIR от 1 август – с ново лице и още повече истории от света на бойните спортове
Бен Аскрен: Не знаех дали тялото ми ще издържи шест минути
Нови тежки обвинения срещу братята Тейт: Разсекретени документи разкриват твърдения за изнасилвания и насилие
Канело обяви датата на пенсионирането си
Психология за родители: Психология за родители: Първата година: основи на доверието и сигурността
490 000 българи с диабет срещат трудности в лечението
Нови възможности за обучение по клинична психология в УМБАЛ „Лозенец“
Болест на Хаф – рабдомиолиза след консумация на риба и ракообразни
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар