Бившият лидер в световната ранглиста и водач в основната схема Новак Джокович не скри голямото си задоволство от успешната защита на титлата си от супер турнира от сериите “Мастърс 1000” в Торонто.
Както вече ви информирахме рано тази сутрин сърбинът надигра във финалния двубой французина Ришар Гаске с 2:0 сета, в отделните части 6/3, 6/2 и така за трети път в своята кариера грабна ценния трофей.
“Това е много голям турнир – един от най-престижните в нашия спорт. Много се радвам, че успях да триумфирам тук. Не очаквах, че ще успея да се справя толкова добре, след много емоционалната загуба на Олимпиадата.”
“Беше ми много тежко, че трябваше да напусна Уимбълдън без медал, бях опустошен, но дадох всичко от себе си, за да се възстановя и да се завърна. И ако бъда честен трябва да кажа, че съм доволен от стореното тази седмица.”
“Аз не притежавам изключително мощен сервис и за това се опитвам да съсредоточа вниманието си върху ударите след това и разбира се върху ретурите, с които да притискам своите опоненти.”
“Работих много и над своята вариативност, както на първите, така и на вторите начални удари, като стремежът ми е да играя агресивно от самото начало на разигравнията. И съм доволен, че през цялата седмица това прекрасно ми се получи.” – разказва Джокович.
Изгубилият финалния сблъсък французин Ришар Гаске призна, че му е било изключително трудно да се противопостави равностойно на шампиона Новак Джокович.
“Това беше труден мач и достоен завършек на програмата на този изключителен турнир. Бях под постоянно напрежение. Въобще беше много трудно да се противопоставя на Джокович, при положение, че той показва най-добрата си игра.”
“Изключително сложно и тежко е да останеш в битката, да останеш в разиграванията. Той непрекъснато нанасяше убийствени удари от бекхенд. Новак е невероятен тенисист, който днес беше направо фантастичен.” – не скрива удивлението си Гаске, за когото това бе пета поредна загуба от световния номер две.

Силно земетресение удари Гърция
Зрелищни победи на SENSHI 29: Лорито нокаутира Александру Веленчук, Бендон триумфира в KWU Full Contact
На днешния празник жените да се въздържат от тежка работа и шумни събирания
Времето в неделя: Облаци и валежи
Какво представлява диетата „планк“ – една от най-популярните рестриктивни диети
Нумерологична прогноза за 8 – 14 декември
Как Грузия се превърна в задната врата на Русия
Времето днес: Облачно и на места с превалявания от дъжд
BMW превъртя играта: Тествахме новото iX3
Най-бързата кола на XX век беше продадена за над 25 милиона долара
Какви са основните проблеми на 1.2 TSI на Volkswagen
Топ 10 на най-устойчивите на ръжда коли на старо
Едуард Алексанян прегази Мариус Мунтеану и направи успешен дебют при най-тежките на SENSHI 29
Цали Юзеир нокаутира Карим Мабрук в първия рунд на SENSHI 29
Неприятна травма прекрати битката между Янис Стофоридис и Декстър Суис на SENSHI 29
Мантас Римдейка приспа Флорин Иваное на SENSHI 29
Хранителен режим при Хашимото
Стартират нови национални програми за скрининг на колоректален и цервикален рак
Защо корейското кимчи е полезно за имунната система?
Инфекция с Campylobacter при деца – как да я разпознаем?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар