Българската щафета остана на крачка от призовата тройка в последната дисциплина от 14-то Европейско първенство по биатлон, на което домакин бе зимен център Банско.
Нашият квартет започна отлично надпреварата след като първите два поста Павлина Филипова и Ирина Никулчина се представиха на висота и без грешки в стрелбата осигуриха комфортна преднина за останалите ни участнички.
На трети пост бе Радка Попова, за която това бе едно от последните й участия, тъй като тя обяви че прекратява своята кариера след края на сезона. В първата й стрелба тя не успя да повали петте мишени дори с допълнителните патрони и се наложи да върти наказателен рунд. Куриозно обаче, представителката на Беларус, която не допусна грешка на огневия рубеж, получи механична повреда в окачването на пушката си и се наложи да я замени, което я забави достатъчно Попова да излезе първа, дори след допълнителната обиколка.
За съжаление на четвърти пост нямаше подобно щастливо стечение на обстоятелствата и след поредните пропуски в стрелбата от Нина Кадева и доста по-слабото й бегово време нашите останаха четвърти след щафетите на Беларус, Германия и Украйна.

РИОСВ установи огромни количества отпадъци, съхранявани в нарушение в София
Земетресение с магнитуд 5 разтърси Испания и нанесе щети
Цените на едро се раздвижиха: Кои храни поевтиняват и кои поскъпват?
Ракети "Фламинго" удариха ключов руски ракетно-космически център
Слънчев бряг остава сред най-достъпните? 55 евро на човек при ранна резервация
Lamborghini представи най-бързия и най-мощен автомобил в историята си
Капачката на резервоара крие тайна функция
Шумахер го направи с Mercedes SLS, сега китайци го повтарят с електрически SUV
Нов Koenigsegg с 1600 коня получава невиждана досега трансмисия
Макензи Дърн и Джилиън Робъртсън се изправят в битка за титлата на UFC 330
Майкъл Моралес направи шокиращо сваляне на килограми преди UFC 330
Клареса Шийлдс и Кей Скот преминаха кантара преди големия сблъсък
Дейна Уайт се намеси, за да спре Царукян и Руфи
Отити при децата през лятото – рискови групи, профилактика и клинични особености
УМБАЛ „Лозенец“ представя преживелищни подходи в психотерапията
Билки-репеленти срещу насекоми
Първа двойна трансплантация у нас: Лекари от ВМА присадиха черен дроб и бъбрек
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар