Най-добрият ни тенисист Григор Димитров отбеляза леко отстъпление в ранглистата на мъжката тенис асоциация, оповестена днес. Българинът се смъкна са 4 позиции до номер 56 сред професионалистите с актив от 776 точки.
Както вече стана ясно Димитров страдаше от контузия, която му попречи да се представи подобаващо на изминалите два Мастърса на американска земя и той загуби още в първия кръг на квалификациите, но радващото е, че травмата вече е отшумяла и българинът се готви за US Open.
Останалите двама наши представители, които са сред първите 600 в света са Александър Лазов и Димитър Кутровски, като Лазов успя да се изкачи с 12 места до номер 558, а Кутровски е 586-ти.
След рекордната си 5-та титла от супер турнира в Синсинати Роджър Федерер се бетонира на световния връх поне още месец, след като разликата между него и Джокович набъбна на 895 точки.
Швейцарецът игра полуфинал миналата година на Флашинг Медоус, докато Ноле стигна до титлата, което означава, че сърбинът няма как да прибави нови точки към актива си и да застраши лидерството на Маестрото от Базел.
Единственото разместване по върховете на класацията е свързано с поредната смяна на местата между Хуан Мартин Дел Потро и Янко Типсаревич, като тази седмица аржентинецът ще е под номер 8, докато сърбинът е вече девети.
Класацията на АТР към 20.08.2012г.:
име
нац.
точки
1.
Роджър Федерер
Швейц
12 165
2.
Новак Джокович
Сърб
11 270
3.
Рафаел Надал
Исп
8 715
4.
Анди Мъри
Влкбр
7 290
5.
Давид Ферер
Исп
5 375
6.
Жо-Вилфред Цонга
Фр
4 835
7.
Томаш Бердих
Чех
4 155
8.
Хуан Мартин Дел Потро
Арж
3 620
9.
Янко Типсаревич
Сърб
3 285
10.
Джон Иснър
САЩ
2 880
56.
Григор Димитров
БЪЛ
776

ЦСКА си поигра с огъня, но обърна "Дунав" (Русе) с бомбастичен гол
Здравословни снаксове преди вечеря
Модни съвети за заети жени
Българо-френската актриса Наталия Дончева почина на 56 години
Цигарите поскъпват заради новите акцизи
Украйна нанесла удар с дрон на метри от Трети блок на Запорожката АЕЦ
Три от най-нестандартните модели в историята на Mazda
По-евтино и по-здраво: учени правят автомобилни части от трева
Как работи асистентът за потегляне по наклон с ръчни скорости
Пиян и почти сляп шофьор измина 250 км през нощта
ХОУП Габрово спечели шест медала на ADCC Romania Open 2026
Файтърс-НСА проведе 16-ия си пореден летен лагер с над 200 участници
Българските свободняци останаха без битки за медалите на световното за кадети
Новото предаване „Boec.bg“ стартира с откровен разговор с Теодора Кирилова
Компютърен тест оценява вероятността за аутизъм с 13 въпроса
Молекулярен профил показва риск от Алцхаймер години преди когнитивния спад
Метформинът потиска клетки на рядко агресивно заболяване на кръвта
Първите дни на кърменето: Защо началото невинаги е лесно?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар