Новината бе обявена официално едва днес, след като месеци наред се спекулираше с бъдещето на южноамериканския състезател.
Маса започна сезона доста под очакванията, но в последните шест старта записа едно второ и две четвърти места, с които успя да убеди шефовете на Скудерията да заложат на него и догодина. Той се качи на подиума за първи път от близо две години след края на Гран При на Япония, когато завърши зад Фетел.
Маса започна да се състезава за Ферари през 2006 година, след като преди това бе пилот на Заубер. За италианския тим Фелипе записа 116 състезания, в които спечели 11 победи, 15 първи позиции, 14 най-бързи обиколки и 34 пъти се качи на подиума.
Според Би Би Си Ферари запълва "дупката", която се очертава следващия сезон преди пристигането в Маранело на двукратния световен шампион и лидер в класирането през този сезон Себастиян Фетел.