Треньорът на Малага Мануел Пелегрини се заяде с Жозе Моуриньо, койго го наследи начело на Реал Мадрид.

Чилиецът изкара един сезон начело на отбора (2009-2010), но след това бе освободен, за да дойде Специалния.

“Определено не ми харесват треньорите, които мислят само за резултатите. За мен концепцията за спектакъла и атрактивността е нещо основно” заяви Пелегрини в интервю за “Гадзета дело Спорт” преди утрешния мач на Малага срещу Милан.

“В моята философия за футбола креативността и конструктивността винаги е била на челно място, защото смятам, че тя трябва да доминира срещу разрушителното в играта. Реал просто не е отбор, който може да тича след топката” добави той.

Връщайки се към времето си на “Бернабеу”, чилиецът каза още: “Исках да спечеля титла с Реал и определено смятам, че заслужавахме да направим това. Затова сега би ми било много интересно, какво ще направи Реал, ако загуби Роналдо за два месеца и половина, а Пепе за 6. Въпреки това тогава ние спечелихме 96 точки” добави Пелегрини, който наистина бе без двамата за дълго време.

“Освен това съм доволен, защото смятам, че повечето от феновете ме харесваха. Това означава, че те са одобрявали начина ни на игра и това ме радва. Сега също поддържам добри отношения с хора в клуба” каза още специалистът, който сега се справя страхотно начело на Малага.