Той измести Хуан Арса на 11-о място, след като вече се е разрисал 184 пъти шампионата.
Съвсем скоро ще бъде изпреварен Карлос Сантиляна, който е със 186, а до края на сезона почти сигурно ще мине и пред Едмундо Суарес, който е със 195.
Засега 7-ият Паиньо не е застрашен, тъй като има 210 гола на сметката си, но ако аржентинецът продължава да бележи по същия начин постижението на Телмо Сара от 251 гола определено не изглежда далеч.
Преди началото на сезона Меси вкара общо 138 гола в Примера в предишните 4 години, което прави средно по над 34 гола за сезона. Така ако не в края на следващия сезон, то със сигурност през 2014-15 той ще е едноличен лидер по голове.
Само през настоящата кампания има 20 във всички турнири, от които 15 в първенството. Освен това има и време да атакува абсолютния рекорд на Герд Мюлер от 85 гола за една календарна година.
Легендарният германец го постави през 1972, а до края на на 2012-а Меси има да изиграе поне още 10 мача, така че постижението на Мюлер вероятно ще падне.

Бащата на Сияна основава гражданско движение
Парламентът одобри държавния контрол над "Лукойл"
Бащата на Сияна създава гражданско движение
Окончателно: Обособеният управител ще може да се разпорежда с имуществото на "Лукойл"
Руски депутат: Да се проведат ядрени тестове върху макети на Пентагона и Биг Бен
Има абсолютна липса на прозрачност за изграждането на детската болница
Седем нови коли, чиято качество спадна сериозно
Предниците на новите модели на Honda ще се огъват
Най-мощният автомобил от 70-те години се връща в производство
Проста маневра унищожава скоростната кутия
Мохамед Мокаев – Ще спечеля титлата в BRAVE CF, и ще докажа, че UFC не трябваше да ме освобождава
Дейна Уайт: реванш между Том Аспинал и Сирил Ган ще се състои – сериозно увреждане на окото няма
Айсам Чадид преди SENSHI 29: „Да вярваш в себе си и да се биеш с голямо сърце – това е пътят на шампиона“
Майкъл Чандлър: Илия Топурия е най-техничният боец в света на ММА
Спиралите – надежден метод за предпазване от бременност
Фондация „Григор Димитров“ стартира национална програма „Образование за здраве“
30 минути йога, медитация и ароматерапия
Над 6% от българските деца се раждат чрез инвитро
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар