Той изрази впечатлението си, че отборът се представя по-добре в дефанзивен план в сравнение с предходните срещи.
Чешкият специалист обаче отново намери минуси в играта на тима си и подчерта, че отборът му не е бил перфектен.
"Пескара нямаше точен изстрел към нашата врата, а ние създадохме много голови положения", коментира той на пресконференцията след мача.
"Мисля, че можем да израстваме потоянно, но трябва да подобрим много неща", добави Земан.
Майкъл Брадли бе изненадващо избран да замени Панайотис Тахсидис, а Даниеле Де Роси пропусна мача, заради наказание.
"Брадли е централен полузащитник и в продължение на 40 години този отбор е играл с такава фигура в предната част на защитата. Не виждам това да е толкова сензационна промяна. Ние също така трябваше да пазим внимателно Хуан Фернандо Кинтеро и мисля, че се справихме доста добре", каза треньорът на Рома.
"Мисля, че се представихме по-добре в дефанзивен план, отколкото в офанзивен. От време на време Освалдо и Дестро задържаха топката прекалено дълго, но вярвам, че те ще подобрят разбирателството си на терена".
Земан получи топло посрещане на "Стадио Адриатико", след като именно той бе виновникът Пескара да се класира за Калчото.
"Бях много щастлив тук и се радвам за отбора, а и за нас. Сега обаче съм в Рома и трябва да направя така, че да подобрим представянето си", завърши чехът.