Изпълнителният директор на Байерн Карл-Хайнц Румениге почерта, че баварците нямат нужда да продават най-големите си звезди и че политиката на клуба в близките години ще бъде насочени към закупуване на нови класни играчи.

Според двукратния носител на "Златната топка" двубоят между Байерн Мюнхен и Борусия Дортмунд е далеч от понятието "Ел Класико", което се използва за битката на гигантите в Испания Реал и Барселона.

"Днес ние не продаваме, само купуваме. Байерн разполага с такъв капитал, че за щастие няма нужда да продава своите звезди", каза Румениге пред мюнхенския вестник "tZ".

"Можем да сме доволни от сезона, който правим. През лятото Бундеслигата чества своята 50-годишнина и ние искаме да завършим на първо място в ролята си на рекордьори по титли на страната."

"Сблъсъкът ни с Дортмунд е голям мач. Но не ми харесва думата "Ел Класико". За да използваме такова понятие, трябва да има развитие в исторически план, както е от десетилетия в Испания."

"Не ме разбирайте погрешно, изпитвам голям респект към Дортмунд. Към отбора, към целия клуб. Но думата "Класико" не е подходяща, много е рано да се използва. Днес ни предстои един важен мач. "

"Разбира се, че ние искаме да спечелим, тъй като нашите гости са шампиони на Германия две предни години. Но напрежението в Борусия Дортмунд е по-голямо, отколкото при нас."

"Борусия отпадна рано от евротурнирите две поредни години и беше ясно, че няма да искат да изживеят същото трета поредна година. Затова не съм изненадан от възхода им в Шампионската лига."

"При нас ситуацията е идентична в Бундеслигата - ние не искаме да останем без титлата трета поредна година. Ако продължаваме така има голяма вероятност Бундеслигата да изпревари английската Висша лига."

"Барселона е един от големите фаворити за спечелване на Шампионската лига. Вярвам също така в Манчестър Юнайтед. Те отпаднаха в групите през миналия сезон и сега ще искат да се реваншират. За мен това са двата най-големи фаворита", завърши Румениге.