Люис Хамилтън още не е завъртял и една обиколка с тония си тим Мерцедес, но вече обяви, че не изключва един ден да се върне в Макларън.

Англичанинът напусна тима от Уокинг след 6 години в него и така прекрати взаимотношенията си с отбора, който го подкрепяше още откакто бе на 10 години и караше картинг.

“Никога не казвай никога, а и моето време там бе наистина отлично. Там винаги ще се чувствам като у дома си. Никога не забравям откъде съм тръгнал и ако един се върна би било наистина много хубаво” коментира Хамилтън.

“Сега обаче искам да изпитам някои други неща, на различно място. Категорично не съжалявам за решението си. Освен това в живота не е хубаво да живееш със съжаления. Дори и да си сбъркал в преценката си, трябва да извлечеш максимума, да се бориш и да се надяваш, че ще промениш нещата в положителна посока” добави той.

Хамилтън спечели 21 победи и една световна титла с Макларън, а сега ще опита да превърне Мерцедес в сериозен конкурент на водещите отбори, въпреки че през 2012-а нещата за отбора не вървяха както трябва.