Загубеното от Милан дерби най-вероятно ще е последното на Карло Анчелоти като треньор на росонерите. Според медиите в Италия той ще напусне Милан в края на сезона. Негов заместник ще бъде Франк Рийкард, който в момента води Барселона.

Въпреки постоянните твърдения в лагера на Милан, че Анчелоти е незаменим и ще остане "още дълги години" начело на отбора, през лятото ще се случат сериозни рокади на "Сан Сиро". Ще има истинска чистка. Доста от играчите ще напуснат и ще дойдат нови.

Шефовете на Милан ясно заявиха на Анчелоти, че единствената цел пред него е да вкара отбора в Шампионската лига догодина. За целта росонерите трябва да завършат сред първите 4 в класирането. Загубата от Интер обаче отдалечи Милан от заветната цел. Сега росонерите изостават на 6 точки от четвъртия Палермо.

Единствено спечелването на Шампионската лига може да накара ръководството на Милан да размисли. Вече е готов и заместникът на Анчелоти. Неговото име е Франк Рийкард. Треньорът на Барселона най-вероятно няма да остане начело на каталунците. От Милан отдавна обявиха, че следващият треньор ще бъде някоя от бившите звезди на росонерите. Спрягаха се имената на Ван Бастен и Рийкард.

Треньорът на Барселона отдавна има проблеми при каталунците. Той не се разбира добре със звездите Ето'о и Роналдиньо. Шефовете на Барса пък така и не признаха открито дали той ще остане или ще напусне.

Договорът на Рийкард с Барса е до 2009 г. Той обаче има клауза, според която може да напусне в края на сезона. Рийкард има къща в Милано от времето когато играеше за росонерите. Съвсем наскоро той е поискал да стане гражданин на Милано. Това допълнително засили слуховете, че Рийкард ще поеме Милан. Причината холандецът да иска гражданството е, за да има облекчения върху данъците, когато поеме Милан.

Бъдещето на Анчелоти пък е в Испания според медиите. Кандидат за треньора отдавна е Реал Мадрид. Кралския клуб искаше Анчелоти още през лятото, но треньорът предпочете да остане на "Сан Сиро".