Когато обаче излезе на трибуната, за да си получи наградата, публиката го освирка. Наставникът настрои някои от феновете срещу себе си, заради държанието в мача с Дженоа в събота вечерта. Той едва не наби рефера в края на мача и обяви, че съдиите не се справят добре с работата си.
Ювентус се превърна в големия победител по време на церемонията за раздаването на наградите, връчвани от Италианската асоциация на професионалните футболисти. "Бианконерите" прибраха общо седем приза и по този начин станаха най-високо оцененият отбор.
Успехът на "Старата госпожа" е дори още по-сериозен, тъй като правата на едно от откритията на Серия Б – Чиро Имобиле, са наполовина собственост на торинския клуб.
Общо четирима състезатели на шампионите попаднаха в идеалния тим на играещите в Италия футболисти. Напълно очаквано, единствената линия, в която Ювентус няма представител, е атаката.
За най-добър играч беше избран Андреа Пирло, а торинците получиха и специален отборен приз, който е награда за усилията им през 2012-та година.
Пълният списък с наградите:
Дрийм тийм (схема 4-3-3): Джанлуиджи Буфон
- Кристиан Маджо, Тиаго Силва, Андреа Бардзали, Федерико Балдзарети – Андреа Пирло, Клаудио Маркизио, Антонио Ночерино – Златан Ибрахимович, Единсон Кавани, Антонио Ди НаталеНай-добър играч: Андреа Пирло
Най-добър треньор: Антонио Конте
Най-добри млади футболисти в Серия А: Луис Муриел и Стефан Ел Шаарави
Открития на Серия Б: Марко Верати, Лоренцо Инсиние и Чиро Имобиле
Най-добър отбор: Ювентус
Най-добър съдия: Никола Рицоли
Почетна награда: Филипо Индзаги