Снощи руският тим спечели чиста победа с 2:0 в първия мач от шестнайсетинафиналите и има солидна преднина преди реванша след седмица.
"Следващият гол ще е от ключово значение", коментира Роджърс след мача.
"Това, което ни дава надежда е фактът, че създадохме много положения. Атмосферата на Анфийлд ще е фантастична, както винаги и феновете ще застанат зад отбора".
"Ако успеем да вкараме следващия гол, това ще ни даде инерция. Няма начин интригата да е приключила. Разочароващо е да загубим мача, но сме способни да върнем головете и това е нещото, за което ще се борим другата седмица".
С редица пропуски се отличи нападателят Луис Суарес, а домакините откриха резултата едва в 69-та минута. Така практически се повтори развоя от мача срещу Уест Бромич в понеделник. Роджърс обаче е спокоен.
"След 6 до 12 месеца няма да правим тези грешки. Това е група, която израства заедно. И това е процес от израстването ни".
"Този сезон имахме няколко страхотни мача, но не винаги получавахме добър резултат. Трябва да сме по-прецизни и през следващите месеци това ще дойде".
"Безспорно можехме да водим на полувремето. Важно беше да започнем второто полувреме добре и го направихме. Навлизайки в последните 20-25 минути си помислих, че можем да спечелим мача".
"Смених Стърлинг с Лукас Лейва, защото исках да останем в мача. Това беше важно за нас, колкото и да искахме да атакуваме. Има още един мач и при 0:2 можеш да върнеш нещо".
"Идеята беше да запазим нещата както са си. И знаейки, че мачът е обратим, ни дава шанс да се борим на реванша".
Накрая Роджърс изрази облекчението си от доброто посрещане от страна на феновете на Зенит. Преди мача имаше опасения, заради лошата им слава на расисти.
"Преди да дойдем четох и слушах много за Зенит - за клуба, за феновете и за града. Мога само да благодаря на хората от Санкт Петербург за гостоприемството им, което показаха към нашия клуб".
"Нямаше проблеми тази вечер по време на мача. Беше страхотен мач и чудесна атмосфера. От името на футболен клуб Ливърпул искам да благодаря на домакините".

Публикуваха верните отговори на матурата по БЕЛ
МВнР със спешни мерки заради отказаното лечение на Ива Михаилова
Издирват две непълнолетни сестри от монтанско село, в неизвестност са от сряда
Прокуратурата: Неприемливи са публичните предупреждения на Демерджиев
Размяна на обвинения: Прокуратурата отвърнна на Демерджиев
Генсекът на БОК: Стефка Костадинова с фрапиращи разходи, включително полет до Бали
Шестима пострадаха при катастрофа край Горно Сахране
Пети блок на АЕЦ "Козлодуй" работи на 91,4%, няма кризисна ситуация
Популярна верига супермаркети ограничи достъпа на електромобили
Geely ще връща услугата, като помага на европейците да правят автомобили
Разцепена на две Tesla Model X е изложена на търг
Китайското AUDI вече се продава в Европа
Али Насир си пожела финал с Едуард Алексанян на SENSHI 33
Огнян Мирчев преди SENSHI 33: „Бърз съм и имам усет за дистанция“
Може ли Руфи да се противопастави на борбата на Царукян? Бразилецът обещава отговор на UFC 331
Бо Никал иска първо битка с Хамзат Чимаев в UFC
Български учени проучват растителна комбинация за метаболитно здраве
Ротавирус при децата – какво трябва да знаят родителите на бебета и малки деца
Безплатни прегледи при детски кардиолог в бургаската детска болница от 24 август
Безопасно ли е плуването за бременни?
Коментари
Напиши коментар11:06 | 15 фев 2013 г.
10:59 | 15 фев 2013 г.
10:54 | 15 фев 2013 г.
10:22 | 15 фев 2013 г.
09:44 | 15 фев 2013 г.
Напиши коментар