Триумфът бе едва трети за лондончани през сезона, с което тимът вече има 20 точки, но остава на последно място. Светците пък загубиха за втори път поред и с 27 точки не могат да бъдат спокойни за мястото си в елита.
Домакините натиснаха в началото. Лалана и Корк опитаха далечни удари, а при едно разбъркване като по чудо топката не попадна във вратата на лондончани.
И както често се случва именно те поведоха. При контраатака Джуниър Хойлет изведе Лоик Реми зад защитата, нямаше засада и французинът реализира втория си гол за сезона в 14-ата минута.
Интересно е, че Хари Реднап остави на пейката звездата Адел Таарабт, както и Джейми Макки, който също доста редовно е сред титулярите.
Домакините не създаваха кой знае какви шансове, но малко преди почивката изравниха. Влезлият от пейката Джей Родригес се измъкна от съперник и стреля, Жулио Сезар изби, но Гастон Рамирес притича и реализира за 1:1.
След паузата Фонте и Родригес бяха близо до попадение, но ударите им не попаднаха в целта. Жулио Сезар напусна с разтежение за гостуващия състав, който обаче вкара втори гол.
В 77-ата минута Парк успя да отклони една топка на пътя на Джей Ботройд, който от няколко метра не би могъл да пропусне и оправда по отличен начин титулярното си място.
В края Робърт Грийн запази победата на състава, след като направи отлично спасяване с една ръка след удар на Мая Йошида.