Мажоритарният собственик на Арсенал Стан Крьонке няма намерение да продава клуба, съобщи „Прес Асоусиейшън” позовавайки се на свои източници.
Днес „Сънди Телеграф” съобщи, че консорциум от Близкия Изток е готов да даде невероятните милиард и половина паунда, за да купи клуба от Северен Лондон.
Това означава, че цената на една акция ще бъде 20 000 лири, а Крьонке би регистрирал огромна печалба, защото през април 2011-а той завърши закупуването на 66,8% от акциите, за повече от 430 милиона паунда.
Източници близки до борда на Арсенал обаче твърдят, че досега не е имало формално запитване за купуването на отбора, а и американският собственик има намерение да запази контрола си върху него за далечното бъдеще.
„Стан Крьонке е отдаден в дългосрочен план на Арсенал и няма намерение да се разделя с контролния пакет акции. С нас не са осъществявали връзка никакви потенциални инвеститори” потвърди пресаташето на клуба Марк Гонела.
Узбекът Алишер Усманов притежава 29,96% от акциите, но все още не е член на борда на директорите. Според информацията инвеститорите, които са от Катар и ОАЕ, обаче са готови да работят усърдно с петролния магнат с идеята да върнат Артилеристите на върха в Англия и Европа.
Тяхната идея дори е да се намалят цените на билетите, които остават много високи, да вложат солидни суми за нови играчи и да задържат водещите футболисти.

Кметицата на Трайково отива на съд за купуване на гласове на изборите на 19 април
Изтриха над 750 000 профила във Facebook и Instagram на непълнолетни в Австралия
Удължаването на лиценза за “Лукойл“ гарантира горива на поносими цени
В разгара на жегата: Пет населени места в Свищовско са на воден режим
Оставиха в ареста 45-годишен, насилвал непълнолетен
Новите влакове "Шкода" влизат в редовна експлоатация
Защо производителите крият дръжките на задните врати
Странно возило беше открито в Дунав
Почина eмблематичен шеф на Toyota
Пожар превърна паркинг на летище в ад
Франк Уорън: Битката Фюри – Джошуа трябва да бъде на „Уембли“
ELITE FIGHTING ARENA се завръща с второ издание
Антонио Дамянов открива българското участие на Европейското първенство
Хабиб разкри най-трудната битка в кариерата си
Нова родилна зала с басейн отваря врати в МБАЛ - Шумен
Безплатни консултации за профилактика на рака на гърдата в София
Транзиторна глобална амнезия – внезапната загуба на памет, която отминава за часове
АПАЗ: Закриването на Съвета по цени крие риск от забавен достъп до нови терапии
Коментари
Напиши коментар18:13 | 10 мар 2013 г.
18:12 | 10 мар 2013 г.
18:12 | 10 мар 2013 г.
18:11 | 10 мар 2013 г.
18:11 | 10 мар 2013 г.
18:03 | 10 мар 2013 г.
18:02 | 10 мар 2013 г.
17:59 | 10 мар 2013 г.
17:59 | 10 мар 2013 г.
12:42 | 7 мар 2013 г.
Напиши коментар