Когато Малага се класира за Шампионската лига малко бяха хората, които смятаха, че тимът ще излезе от предварителната група.

Андалусийци обаче не само го направиха, а вече са и сред Топ 8 на Европа. В 1/8финал-реванш тимът на Мануел Пелегрини победи Порто с 2:0 и заличи пасива си от 0:1 след първия мач.

Попадения на Иско и Роке Санта Крус донесоха историческия триумф, а гостите играха 40 минути с човек по-малко, което също намали значително шансовете им.

Началото бе сравнително спокойно. В 9-ата минута Хоакин не успя да овладее един добър пас и Елтон предотврати опасността. Порто отговори с удар над вратата на Данило.

Добрите голови ситуации обаче липсваха, като нещата станаха интересни едва в края на първата част.

В 36-ата минута Антунес стреля силно, но Елтон спаси. Малко след това реферът Рицоли ядоса феновете на домакините, след като отмени гол на Хавиер Савиола заради много спорно нарушение на Жулио Баптища срещу Данило, което дори по-скоро липсваше.

В 43–ата минута обаче справедливостта възтържествува. Младата звезда Иско се оказа на най-добрата позиция в наказателното поле и даде преднина на отбора си.

Другият ключов момент бе в 49-ата минута. Тогава Стивън Дефур събори Хоакин и получи втори жълт картон, оставяйки Порто с човек по-малко. Това даде спокойствие на домакините, които с човек повече притиснаха съперника.

В 77-ата минута те дочакаха своя момент. Влезлият малко преди това Роке Санта Крус засече центриране от корнер и отклони топката във вратата, за да удвои преднината на тима.

До края португалците опитаха да реагират и в 82-ата минута решиха, че са стигнали до решително попадение. Майкон засече с глава след центриране от фаул, но попадението правилно бе отменено поради засада.

Малага – Порто    2:0

1:0    Иско 43
2:0    Санта Крус 77

МАЛАГА: Кабайеро, Гамес, Демикелис, Уелигтон, Антунес, Тулалан, Итура, Хоакин (88 Камачо), Иско, Баптища (72 Санта Крус), Савиола (79 Пиазон)