Кой ще е треньор на Челси догодина? Този въпрос си задават мнозина, но никой не знае отговора все още. Мениджърът Жозе Моуриньо вече не се ползва с такова доворие от собственика Роман Абрамович. Двамата неведнъж влизаха в конфликт този сезон. Очаква се в близките дни Моуриньо и Абрамович да се срещнат, за да се разберат за бъдещето.

Португалецът има договор с Челси до 2010 г. Към него интерес има от Реал Мадрид и Интер. Все още обаче не е ясно кой ще го наследи в Лондон, ако Моуриньо напусне.

Първият вариант на Абрамович е Франк Рийкард. Треньорът на Барса е горещо препоръчан на Абрамович от неговия холандски съветник по футболните въпроси Пит де Висер. Бившият вратар и треньор съветва милиардера по футболните въпроси.

Рийкард не е сигурен дали ще води Барса догодина. Самият той имаше някакви намерения да напусне. Ако каталунците се провалят в първенството и за Купата на Испания така, както в Шампионската лига, със сигурност ще има промени в края на сезона.

В списъка на Де Висер са още Гуус Хидинк, който в момента е селекционер на Русия, и Роналд Куман от ПСВ Айндховен.

Друг вариант за треньор на Челси е световния шампион Марчело Липи. Италианецът може да поеме сините в тандем с Джанлука Виали, който дълги години бе играч на Челси, а после и треньор. Липи обаче отрече, че ще работи в Челси.

"Няколко чужди клуба се свързаха с мен, но между тях не беше Челси. Чувам всякакви слухове по мой адрес, но не мисля да се завръщам във футбола и през следващия сезон", каза Липи.