Андалусийци загубиха от Борусия Дортмунд с 2:3 на "Сигнал Идуна Парк" по много нещастен начин. Испанският тим имаше аванс от 2:1 до 91-ата минута, но в същата минута Марко Ройс изравни резултата, а минута след това Фелипе Сантана оформи крайното 3:2 за домакините.
Чилийският специалист е в траур, заради смъртта на баща си, който почина съвсем наскоро, но въпреки това води тима си срещу Борусия.
"Футболът е зависим от много фактори. Направихме много добър мач, но съдбата не искаше да ни помогне и загубихме след два гола в края", заяви Пелегрини на пресконференцията след мача.
"След като стана 2:1, нямаше никакво съдийство. Тази загуба е наистина много болезнена, защото отборът се представи на много добро ниво. При втория гол на Дортмунд в края имаше двойна засада - на Шмелцер и Бендер, но съдията не реагира. Освен това, когато ни вкараха головете в продължението, имаше удари с лакти и блъскания в наказателното ни поле от играчите на противниковия тим.
"Ние сме много разочаровани. Въпреки това обаче щеше да е глупаво да мисля, че отбор, който УЕФА наказва (Малага бе наказан да не играе в евротурнирите през следващия сезон във връзка с финансовия феърплей - б.р), ще играе на полуфинал в Шампионската лига", заяви иронично Пелегрини.
"Съдиите нямат достатъчно характер. Това обаче вече е в историята. Тази загуба може да бъде описана като много жестока. В Борусия твърдят, че играят най-добрия футбол в Европа, но в крайна сметка те спечелиха мача, след като техните защитници размахваха лакти в нашето наказателно поле. Въпреки това искам да поздравя домакините", допълни Пелегрини.

Разкрития в БОК: Костадинова плащала с картата на комитета за полети и ресторанти
SENSHI 33 вдига градусите: Четирима българи влизат в битката на 5 септември
ЦСКА отложи мача си в неделя
След правилата за партита в парковете: Родители недоволстват, започват проверки
След осем години чакане: първите F-16 Block 70 летят към Тайван
България удари Украйна на европейското по волейбол
НАТО 3.О: САЩ се отдръпва, а Европа поема по-голяма отговорност за отбраната си
Бизнес, синдикати и държави не се разбраха за размера на минималната заплата през 2027 г.
BMW готви най-мощния спорт турър на планетата
Отказ на спирачките прати кола на дъното на басейн
Чешка хиперкола подобри рекорд на Pagani Huayra
Популярна верига супермаркети ограничи достъпа на електромобили
Тримата ни борци приключиха участието си на Световното до 20 години
Али Насир си пожела финал с Едуард Алексанян на SENSHI 33
Огнян Мирчев преди SENSHI 33: „Бърз съм и имам усет за дистанция“
Може ли Руфи да се противопастави на борбата на Царукян? Бразилецът обещава отговор на UFC 331
Български учени проучват растителна комбинация за метаболитно здраве
Ротавирус при децата – какво трябва да знаят родителите на бебета и малки деца
Безплатни прегледи при детски кардиолог в бургаската детска болница от 24 август
Безопасно ли е плуването за бременни?
Коментари
Напиши коментар09:07 | 10 апр 2013 г.
08:33 | 10 апр 2013 г.
08:15 | 10 апр 2013 г.
07:54 | 10 апр 2013 г.
06:38 | 10 апр 2013 г.
Напиши коментар