Както е известно, в момента тече разследване за данъчни измами срещу боса на баварците. От близо 13 години той е кътал пари в швейцарска банка, без да плаща данък върху тях.
Предполага се, че сумата е около 20 милиона евро, макар някои германски вестници да стигат още по-далеч, пишейки за "стотици милиони евро". Хьонес вече заплаши, че ще съди въпросните издания.
Според "Зюддойче Цайтунг" на 20-и март е издадена заповед за арест на Хьонес. За да не лежи в затвора, босът на Байерн е платил солидната сума от 5 милиона евро. Той е длъжен да се явява пред властите два пъти седмично.
Интересният момент в този казус е, че Хьонес сам е признал пред данъчните за сметката в Цюрих. Практиката в подобни случаи изключва арест, но въпреки това заповед за задържането на президента на Байерн е била издадена.
В момента Хьонес се ползва с пълната подкрепа на всички в Байерн. Почетният президент Франц Бекенбауер заяви: "Ули не е измамник и аз заставам твърдо до него".
Изпълнителният директор Карл-Хайнц Румениге сподели: "Ули ми е приятел и той е много важен за Байерн Мюнхен. Не мога да си представя Байерн без него. Важно е в такива времена да бъдеш лоялен към приятелите си. Това показва силата на нашия клуб".
Треньорът на баварците Юп Хайнкес също взе отношение: "Всички знаят, че аз и Ули сме близки приятели. След случилото се с него станахме още по-големи приятели. Ули направи грешка, но той е чудесен човек".