Николай Пенчев подписа с шампиона на Полша - Асеко Ресовя (Жешув), съобщи официалният сайт на клуба. Договорът на Пенчев е за две години с възможност за удължаване.

Това е петият клуб за пловдивския посрещач. От родния си Виктория Волей (Пловдив) той премина в Пирин Балканстрой (Разлог). Оттам – в италианския Копра Елиор (Пиаченца). 

През миналия сезон Пенчев игра за новака в полския елит Ефектор (Келце), с който завърши на седмо място.

С преминаването си в шампиона Асеко Ресовя Ники вече може да очаква и дебюта си в Шампионската лига. Ресовя завърши на четвърто място редовния сезон на първенство 2012 - 2013 с 12 победи и 6 загуби. 

На четвъртфиналите отстрани Скра (Белхатув) с 3:2 победи, на полуфиналите – Делекта (Бидгошч) с 3:1 победи, а в големия финал се наложи над ЗАКСА (Кенджежин-Кожле) с 3:2 победи. 

Отборът игра и в Шампионската лига, като завърши на второ място в своята група, а после бе елиминиран на осминафиналите от италианския Лубе Банка Марке (Мачерата).