Световният №2 Анди Мъри се отказа от участие на втория турнир от Големия Шлем Ролан Гарос заради измъчващите го в последните няколко седмици болки в гърба.

"Това беше наистина много трудно решение, защото обичам да играя на кортовете в Париж. Но не съм в добро физическо състояние и взех това решение след лекарски съвет", каза Мъри, цитиран от "Евроспорт".

"Искам да се извиня на организаторите и да благодаря на всички хора, които ме подкрепиха, изпращайки ми съобщения. Сега моят фокус е насочен към това да се върна на корта колкото се може по-скоро", каза още шотландецът.

Той отпадна от турнира в Рим миналата седмица след отказване, макар да осъществи страхотен обрат във втория сет срещу испанеца Марсел Гранойерс.

При 1-1 сета британецът стисна ръката на своя опонент и още тогава сподели, че навярно няма да играе на Ролан Гарос.

Започващият на 26-и май Ролан Гарос е първият турнир от Големия Шлем след Уимбълдън 2007, в който Мъри няма да участва. Преди близо 6 години той бе спрян от травма в китката.