Треньорът на Байерн Мюнхен Юп Хайнкес бе на седмото небе след триумфа в Шампионската лига на неговия отбор.

Специалистът изведе баварците до титлата в най-комерсиалния турнир, след като неговият отбор победи на финала Борусия Дортмунд с 2:1.

"Това, което сме постигнали досега през този сезон, все още не е приключило, тъй като ни предстои и финал за Купата на Германия през следващия уикенд, Нещо наистина забележително", заяви Хайнкес на пресконференцията след мача.

"Никога не е имало отбор от Бундеслигата, който да играе постоянно на такова високо ниво. Ние счупихме почти всички рекорди. В началото на мача ни бе трудно и трябва да отправим своите комплименти към Дортмунд за добрата им игра в старта на мача".

"Те ни натиснаха, но и ние имахме някои възможности да вкараме гол преди почивката, от които обаче не успяхме да се възползваме. Това беше труден мач за нас. Създадохме повече възможности от противника и това стана най-вече през второто полувреме. В крайна сметка успяхме да спечелим мача".

"Много съм доволен за моя клуб, защото тази година постигнахме нещо, което не се е случвало в Бундеслигата по този начин. От самото начало на сезона ние успявахме да покажем истински отборен дух, способност да работим заедно както и подобряване на представянето и по-лесна адаптация. Това е нещо, което никога не съм преживявал".

"В момента разполагам с 22 или 23 перфектни професионалисти, като всички от тях са в състояние да играят в първия отбор и да дадат всичко от себе си на терена. Благодарение на играчите ние стигнахме до тези успехи".

"Много добре осъзнавах как да тренирам Ариен Робен и да се грижа за състоянието му, както и да го предпазя от евентуална контузия. Много съм доволен от него. През миналата година всички бяхме трагични фигури, не само Ариен, но тази вечер той бе от решаващо значение за отбора. Ден преди финала му казах "Ариен, ти си в добра форма, в много добра форма, а утре това ще бъде един от най-важните фактори".

"Тази вечер просто моят отбор трябваше да спечели. За поколението на футболисти като Филип Лам и Швайни просто дойде времето да спечелят нещо подобно. Те са спечелили през кариерата си много купи и трофеи във вътрешното първенство, но това е първият им подобен трофей".

"Наистина съм доволен от отбора ми. Шампионската лига без съмнение е върха в кариерата на един треньор. Мачът бе много силен и за двата отбора. Както ние така и Борусия играхме на много високо тактическо ниво. "Искам да отправя големи комплименти към Дортмунд, тази година просто те бяха абсолютно висока класа. Разбирам обаче и разочарованието им от загубата на финала. В кариерата обаче винаги има както възходи, така и падения. Сега е напълно възможно в Европа да започне една нова ера - тази на Байерн", завърши Хайнкес.