Първата ракета на България Григор Димитров ще се изправи срещу японеца Кей Нишикори в първия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Шанхай, който е с награден фонд от близо 3 850 000 долара.

Най-добрият български тенисист вече има гарантирани 10 точки за световната ранглиста и 13 535 долара от наградния фонд на турнира.

При победа над Нишикори 22-годишният Димитров ще заработи 45 точки за класацията на АТP и 25070 долара, а във втория кръг ще се изправи срещу победителя от двубоя между хърватина Иван Додиг и Юрген Мелцер от Австрия.

Както е известно, в момента Гришо е номер 29 в света, а Нишикори - №19. Двамата не са се срещали до този момент. 23-годишният Нишикори има три титли в кариерата си до момента и е спечелил 3 432 941 долара от наградни фондове.