Атлетико Мадрид продължава да поддържа темпото на Барселона, след като се наложи с 2:1 над Селта и също записа 8-и пореден успех.

Триумфът на Дюшекчиите обаче не дойде много лесно, въпреки че Диего Коща отново се разписа, при това на два пъти. В края обаче галисийците създадоха проблеми на столичани.

Давид Вия пропусна още в началото сам срещу вратаря, а в средата на първото полувреме домакините получиха дузпа, след нарушение срещу Филипе Луис. Диего Коща обаче не успя да преодолее вратаря Йоел, който спаси.

3 минути преди почивката новият испански национал обаче се реваншира , откривайки резултата. При едно разбъркване той успя да реализира и да даде аванс на тима си.

Десетина минути след паузата Давид Вия пак пропусна сам срещу вратаря, като стреля неточно. В 62-ата обаче Коща направи 2:0 след удар с левия крак. Това бе 10-ият му гол в лигата за сезона.

Малко по-късно обаче бившият играч на Барселона Нолито намали изоставането на Селта и за Атлетико стана много трудно. Вратарят Тибо Куртоа трябваше да прави няколко спасявания, включително и в добавеното време след силен изстрел на Нолито, но все пак мадридчани запазиха аванса си и спечелиха.