Президентът на Милан Силвио Берлускони не крие че разбира от футбол. Често пъти той се е бъркал в работата на треньора Карло Анчелоти, като му е нареждал как да играе мачовете си. Срещата с Манчестър Юнайтед на полуфиналите в Шампионската лига днес не прави изключение. Берлускони разкри тактиката на Милан и обяви, че очаква победа.

"Днес ще играем с един нападател - Алберто Джилардино. Кака ще играе точно зад него като втори нападател. Зад тях ще действа Зеедорф на позицията, която обикновенно е за Кака. Останалото ще е обичайният Милан. Мисля, че Марек Янкуловски ще играе отляво и на него ще се падне да спира този невероятен Кристияно Роналдо", заяви Берлускони.

Милиардерът не крие, че очаква неговият отбор да победи на "Олд Трафорд". Това е 11-ият полуфинал на росонерите в най-представителния турнир. Само 2 пъти Милан не е стигал до финала.

"Милан ще господства на терена. Ще наложим нашия начин на игра. Вярвам, че можем да победим в Манчестър. Така ще запазим престижа на италианския футбол", завърши Берлускони.

Треньорът на росонерите Карло Анчелоти призна, че е оптимист за мача. "Никога досега този сезон не сме били в по-добра форма. Не се страхуваме от Юнайтед. Но мачът няма да бъде решен още на Олд Трафорд. За да ги отстраним са нужни две срещи", заяви Анчелоти.