Феновете на английския футбол има защо да тръпнат днес, Тотнъм приема Арсенал в дербито на Лондон и най-хубавото е, че в него ще има българско участие. Димитър Бербатов призна пред медиите на острова колко е развълнуван.

Бербо сподели, че целият отбор ще играе заради Мартин Йол. Според него отборът ще се измъкне от дупката точно така, както го е сторил миналата година.

"Осъзнах силата на дербито едва, когато за първи път се изправих срещу Арсенал, беше вълнуващо. Всички говореха какво събитие е", споделя Митко пред "Таймс".

"Всичко се развива както миналата година, започнахме зле, но най-накрая бяхме пети. Добър отбор сме и имаме добър треньор. Сигурен съм, че ще повторим сценария от миналия сезон."

"Ние подкрепяме Йол, уважаваме го и се радваме, че работим с него."

Милите думи на Бербатов не смекчават особено обстановката около холандския специалист, който е на ръба на уволнението след като от пет мача има завоювани едва четири точки, а след скъпите трансфери това лято тъпрението на шефовете му се изчерпва.

Самият Йол смята, че една победа ще наклони везните драстично в негова полза, но признава, че няма да е лесно да спечели задочни сблъсък с Арсен Венгер.

"С Арсен, Арсенал е страхотен тим, много постоянен, но въпреки това нямат награди в последните години. Смятам, че една победа ще се окаже рубикон за нас този сезон. Приближаваме ги и не мисля, че разстоянието между двата тима е толква голямо."

"Не се чувствам под напрежение. Изводите за мен ще си ги правите в края на сезона", заяви още Йол.