Мениджърът на Челси Аврам Грант тръгна по стъпките на предшественика си Жозе Моуриньо и започна война на думи с Арсенал, преди супердербито между двата лондонски гранда тази неделя.

Според израелският треньор Артилеристите не могат да поддържат същото високо ниво, когато имат контузени футболисти.

В отсъствието на Сеск Фабрегас, Александър Хлеб, Матю Фламини и Робин ван Перси Арсенал загуби 5 точки в последните си 2 мача. Челси от своя страна няма загуба от септември насам, въпреки редовно отсъстваха ключови играчи като Джон Тери, Дидие Дрогба, Петер Чех, Рикардо Карвальо, Ашли Кол и Франк Лампард.

"Откакто бихме Валенсия спечелихме много мачове и играем по-хубав футбол. Дори и въпреки многото контузии. Това показва характера на отбора", заяви Грант.

"Виждате обаче какво стана с Арсенал, когато имат контузии, в последните два мача. Същото се случи и с Манчестър Юнайтед без Уейн Руни срещу Болтън. Дори и Ливърпул без Йоси Бенаюн загуби в Рединг".

"Ние имаме голям състав с много играчи, но и други отбори имат големи състави. Ние обаче използвахме нашите играчи за най-добрия интерес на клуба".

"Имахме много контузии в много кратък период от време, но играчите направиха това, което искахме от тях. Карло Кудичини, Андрий Шевченко, защитниците и полузащитниците - всички излязоха и показаха качествата си. Не мога да искам нищо повече".

Грант коментира и единствения тъмен облак в Челси напоследък - скандала с контузията на Дидие Дрогба. Нападателят на Кот Д'Ивоар имаше противоречие с клуба за това кога да оперира контузеното си коляно.

"Приоритетът за него е да чувства добре коляното си. Преди операцията той не се чувстваше 100% готов в мачовете. Надяваме се след три седмици да се завърне. Операцията мина добре и сега чакаме да видим какво ще стане".