Нападателят на Валенсия Давид Вия е считан за потенциален заместник на Димитър Бербатов в Тотнъм, ако през лятото лондончани продадат българския футболист. Лондончани едва ли ще успеят да задържат нападателя, особено ако самият той поиска да напусне.

Затова те вече се оглеждат за футболист, който би могъл да го замести и са се спрели на голмайстора на Валенсия. След кризата, която е обхванала отбра от “Местая” испанският национал едва ли би имал нещо против да напусне. Челси обаче също го следи и може да се намеси в борбата.

“Поласкан съм от интереса на отбори от Висшата лига и моята мечта е да играя в това първенство, ако един ден напусна Испания” сподели бързоногият Вия, който е с доста различни характеристики от Бербатов, но пък мениджърът Хуанде Рамос познава отлично качествата му.

Шефовете на Валенсия вече обявиха, че ако получат добра оферта, ще я абмислят, което дава надежди на английските клубове. Вия е оценяван на около 25 милиона паунда (около 35 милиона евро) и със сигурност ако се стигне до наддаване Челси ще има предимство. Сините пък се оглеждат за наследник на Дидие Дрогба, който най-вероятно ще напусне “Стамфорд Бридж” след края на сезона.