Английският Шампион Манчестър Юнайтед успя да измъкне равенство 1:1 в гостуването си в първия мач от осминафиналите на Шампионската Лига срещу френския шампион Лион.

Домакините откриха резултата чрез звездата си Карим Бензема, но с гол на Карлос Тевес три минути преди края "червените дяволи" измъкнаха равенството.

"Червените Дяволи" взеха инициативата от първия съдийски сигнал и диктуваха събитията на терена през първата част.

Още в 3 минута Роналдо можеше да застраши вратата на Купе, но ударът му от около 18 метра бе избит в корнер.

Французите можеха да огорчат холандския страж на Юнайтед Ван дер Сар в 7 минута, но той бе на мястото си.

При една безобидна ситуация в 23 минута, в опита си да избие топката Фердинанд едва не си отбеляза автогол.

Минута по-късно великолепен пас на Гигс намери Руни, който след като премина преките си пазачи остана сам срещу Купе, но стреля в тялото му.

3 минути по.късно Скоулс бе изведен в чиста позиция, но се забави и ударът му бе избит в корнер.

В последните секунди на полувремето Роналдо можеше да открие резултата, но с глава прати топката в аут.

Второто полувреме започна без особени голови положения и пред двете врати.

Небрежност в защитата на Юнайтед в 54 минута позволи на Бензема да стреля силно от около 18 метра и след рикошет в страничната греда топката спря в мрежата за 1:0.

Мачът продължи с хаотични опити на английския шампион да изравни до 65 минута, когато на мястото на видимо уморените Гигс и Скоулс влязоха Тевес и Нани.

Резервите раздвижиха играта и гостите се преселиха трайно пред вратата на Лион.

Тевес в 82 минута бе изведен очи в очи с вратаря, но стреля в ръцете му. 4 минути по-късно Роналдо стреля, но вратаря Купе изби в корнер.

А след още една минута след центриране на Нани отдясно и рикошет в краката на защитник на Лион резервата Тевес от границата на вратарското поле изравни.

Лион: Купе, Клерк (78 Бен Арфа), Калстрьом, Жуниньо (74 Бодмер), Бензема (83 Фред), Гросо, Гову, Ревеилер, Тулалан, Скилачи, Бумсонг.

Манчестър Юнайтед: Ван дер Сар, Браун, Фердинанд, Видич, Евра, Андерсон, Скоулс (65 Тевес), Харгрийвс (78 Карик), Гигс (65 Нани), Роналдо, Руни.