Базел стана шампион на Швейцария, след като спечели с 2:0 прекия сблъсък за титлата срещу Йънг Бойс, който изоставаше на само една точка преди директния двубой.

Валентин Щокер изведе Базел напред в резултата още в 13-ата минута, а второто попадение падна 10 минути по-късно и бе дело на Марко Щрелер.

Това е 11 титла за Базел, който не бе ставал шампион в последните две години. Тимът направи и златен дубъл, след като преди месец триумфира и с Купата на Швейцария.

Базел ще играе във втория предварителен кръг на Шампионската лига, а в турнира за купата на УЕФА ще участват Йънг Бойс и Цюрих.

Във втора дивизия изпадна Тун, а отборът, воден от Красимир Балъков - Санкт Гален, ще играе бараж за оставане в елита.

В последния кръг "зелено-белите" завършиха наравно 0:0 при домакинството си срещу Аарау.