Интер и Рома няма да могат да разчитат на подкрепа от публиката в битката за титлата. Властите в Италия забраниха на тифозите на двата отбора да пътуват за мачовете в Парма и Катания. Причината е опасност от размирици и ексцесии по улиците.

Първоначално бе обявено, че единствено феновете на Рома няма да могат да пътуват за Катания. Столичани веднага надигнаха вой, че отново се фаворизира Интер. Нерадзурите не получиха забрана да пътуват за Парма. В следващият момент обаче от футболната лига заявиха, че префекта на Парма ще реши дали да допусне тифозите на Интер на "Енио Тардини".

Тази сутрин бе обявено, че и феновете на Интер няма да имат право да пътуват. Така и двата претендента за титлата няма да имат подкрепа.

Интер гостува на Парма и при победа ще спечели титлата за трети пореден път. Ако нерадзурите не вземат трите точки, а Рома победи в Катания, шампион ще бъдат римляните. Каквото и да се случи празненствата ще бъдат отложени за след връщането на отборите в Милано или Рим.

Футболната федерация на Италия е подготвила две награждавания. В зависимост от това, кой стане шампион, титлата ще бъде връчена или в Парма или в Катания. Оригиналният трофей ще е на "Енио Тардини", защото нерадзурите са лидер с точка преди съперника и имат по-голям шанс да спечелят титлата.