Основният конкурент на Интер за титлата в последните 2 сезона - Рома, най-вероятно се прости с надеждите си за скудетото още в края на септември. Римляните паднаха 1:3 от Дженоа и останаха само с 4 точки от четири кръга. Лидерът Интер вече има 10.

Рома излезе в този мач без контузения капитан Франческо Тоти. Травми лекуваха още Баптища, Касети, Жуан и Писаро. Още при първата си атака в мача Дженоа поведе. Андреа Гасбарони центрира и Джузепе Скули засече с десния крак топката от малкото наказателно поле пред Дони.

Рома обаче не се стресна и постепенно наложи своята игра. В 29-ата минута римляните изравниха. Точен бе Даниеле де Роси, който вкара с глава от няколко метра. Първият удар на халфа бе избит от вратаря Рубиньо, но при добавката Де Роси не остави шанс на домакините.

През второто полувреме събитията се повториха. Дженоа започна по-добре и отново поведе. В 61-ата минута точен бе Диего Милито. Иван Юрич свали топката с глава към аржентинеца, който с десния крак от няколко метра препарира Дони. Това бе трети гол на Милито в третия му мач този сезон.

Само 2 минути по-късно Кристиян Панучи вкара топката във вратата на Дженоа. Реферът Бриги обаче отмени гола заради засада. Повторенията ясно показаха, че защитника на Рома не е в такова положение.

След още няколко минути Рома отново избухна в протести срещу съдията. В 68-ата минута вълците останаха с 10 души. Изгонен за втори жълт картон бе голмайстора Де Роси. Италианецът сасече Гасбарони и пое към душовете. Въпреки това столичани можеха да изравнят, но удара на Акуилани с глава бе неточен.

Точно когато Рома натискаше за изравнителен гол, Диего Милито ги закопа с второто си попадение в мача. Аржентинецът се възползва от грешка на Лориа и засече центриране на Паладино за крайното 3:1. Милито вече има 4 гола в 3 изиграни мача този сезон и оглавява голмайсторската ранглиста заедно със Сарате от Лацио.

Дженоа - Рома 3:1

Дженоа: Рубиньо, Биава, Ферари, Кришито, Роси, Милането, Юрич, Модесто (79 ), Гасбарони (56 Паладино), Милито, Скули (59 Оливера)

Рома: Дони, Сисиньо, Панучи, Лория, Рийзе, Де Роси, Бриги, Тадеи (76 Окака), Перота (78 Акуилани), Менес (83 Монтела), Вучинич

Голмайстори: 1:0 Скули 4, 1:1 Де Роси 29, 2:1 Милито 61, 3:1 Милито 88